Başarılı İş Kadını Gaye Donay Uluslararası Sosyal Sorumluluk Ödülüne Layık Görüldü

Başarılı İş Kadını Gaye Donay Uluslararası Sosyal Sorumluluk Ödülüne Layık Görüldü

Geçtiğimiz akşam Moda ve Müzik Ödülleri Gala Gecesi gerçekleştirildi. Prestijli ödül töreninde, Uluslararası Sosyal Sorumluluk Ödülü, başarılı iş kadını, İstanbul Düşünce ve Eğitim Derneği Başkanı Gaye Donay'a verildi.


 Geçtiğimiz akşam Moda ve Müzik Ödülleri Gala Gecesi gerçekleştirildi. Fashion TV'nin ev sahipliğinde düzenlenen ödül töreninde, seçici kurulun titiz değerlendirmeleri sonucunda "Yılın En İyileri" belirlendi.  İstanbul Boğazın’daki beş yıldızlı bir otelde gerçekleştirilen görkemli gala yemeği, cemiyet ve sanat dünyasından seçkin konukların katılımıyla renklendi. Bu şık ve anlamlı gece, birbirinden başarılı isimlerin ödüllendirilmesiyle taçlanırken moda ile sanat dünyasının buluşma noktası oldu.“Eğer Farkındaysak Başarırız”
Fashion TV & Deha Moda ve Müzik Ödülleri Gala Gecesi'nde, Uluslararası Sosyal Sorumluluk Ödülü, başarılı iş kadını ve İstanbul Düşünce ve Eğitim Derneği Başkanı Gaye Donay'a verildi. Gaye Donay, gecede yaptığı konuşmada, "14 yıl önce İstanbul Düşünce Derneği'ni kurdum ve bu süreçte birçok sosyal sorumluluk projesine imza attım. Amacım sadece Türkiye için değil, uluslararası boyutta, özellikle 64 ülkede aynı anda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmekti. Hepimizin bildiği gibi, sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık yaratabilmek önemlidir. Eğer farkındaysak, başarırız diye düşünüyorum. Bu ödül için Fashion TV'ye teşekkür ederek neden aldığımı ifade etmek istiyorum. Önce kadına şiddet için, sonra çocuk gelinler için, maalesef ülkemizden göç eden genç beyinler için, İstanbul için, deprem için ve son olarak maalesef hayatını kaybetmiş savaş mağduru çocuklar için alıyorum." dedi.


İstanbul Düşünce ve Eğitim Derneği Başkanı Gaye Donay Kimdir?

Türkiye ve dünya genelindeki birçok önemli projeye imza atan iş kadını ve İstanbul Düşünce ve Eğitim Derneği Başkanı Gaye Donay, yaklaşık 50 ödüle layık görülerek sektörün öncü isimleri arasında yerini almış durumda. Hepimiz için bir ilham kaynağı olan Donay, 64 ülkede hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal konularda da aktif bir rol oynuyor.
Gaye Donay önderliğindeki bu projeler; kültürel mirası koruma, kadına yönelik şiddetle mücadele, çocuk gelinlere dikkat çekme ve genç beyin göçü gibi bir dizi toplumsal meseleye ışık tutuyor. Özellikle "Şehri İstanbul" ve "Humanİstanbul" projeleriyle İstanbul'un kültürel zenginliklerini ulusal ve uluslararası arenaya taşımayı başarırken, "Kadına Şiddete Dur De!", "Çocuk Gelinler" ve "Deprem-Türkiye ile Dayanışma" gibi projelerle de toplumun duyarlılığını ve bilincini artırmayı hedefliyor. İş ve eğitim dünyasında gösterdiği çaba ve aldığı ödüllerle sık sık gündeme gelen Donay, toplumsal projelerle de adını altın harflerle yazdırıyor.