Lösev Anneleri Kadınlar Günü’nü Kutladı

LÖSEV, çocuklarının tedavileri süresince her türlü zorluğa göğüs geren fedakâr ve cesur LÖSEV annelerinin Kadınlar Günü’nü annelere özel etkinlikle kutladı.

Lösev Anneleri Kadınlar Günü’nü Kutladı

Çalışanlarının % 80’i de kadınlardan oluşan LÖSEV, lösemi hastalığını tanıtmak, hastalar ve ailelerine desteklerin yanı sıra lösemili çocukların ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesile ile toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. Hastalığın ağır yükü altında ezilen kadınlarımızı el üstünde tutup, büyük mücadelelerinde güçlendirmekte, yıkılmaz kılmaktadır. Çatısı altında hizmet veren ve hizmet alan tüm kadınların kişisel gelişimleri için eğitim ve seminerlerle desteklemektedir.

 

Annelerin, iyileştirilmesi ve meslek sahibi olmaları sağlanarak sosyal hayatta söz sahibi kadınlar haline gelmeleri amacıyla kurduğu Anne Atölyelerinde yüzlerce anneye meslek eğitimleri vermektedir. Meslek sahibi olan anneleri atölyelerde üretim sürecine dâhil ederek istihdam etmekte ve ekonomik olarak güçlü, bağımsız olmalarına olanak tanımaktadır.  

 

 

KADINLAR GÜNÜNDE LÖSEV İSTANBUL’DAN ANLAMLI ETKİNLİK

 

LÖSEV’e kayıtlı, tedavileri devam eden ve biten çocukların anneleri Dünya Kadınlar Günü’nü LÖSEV in kendileri için organize ettiği kahvaltı organizasyonu ile kutladı. 

İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası’ndaki anneler Şile’de düzenlenen kahvaltıda günün tadını gönüllerince çıkardılar. Bir yandan yaşadıkları zorlu süreçleri birleriyle paylaşma fırsatı buldular, diğer yandan eğlenmeyi de ihmal etmediler. Özel davetli olarak ağırlandıkları mekânda kendileri için hazırlanmış kahvaltıda keyifli zaman geçirdiler. Tüm anneler etkinlikten ayrılırken memnuniyetlerini belirterek destek olan tüm yardımseverlere LÖSEV aracılığıyla teşekkür ettiler.