İZZETTİN DOĞAN'IN OĞLUNUN VASİLİĞİ KALDIRILDI

Uluslararası hukuk uzmanı olan, Cem Vakfı Genel Başkanı ve Alevi Vakıfları Federasyonu Onursal Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan’ın demans hastalığıyla mücadele ettiğini iddia eden oğlu Sedat Doğan, babasına vasi olarak atanmak için Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurmuştu.

İZZETTİN DOĞAN'IN OĞLUNUN VASİLİĞİ KALDIRILDI

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hastanesi’nin 8 Aralık 2023’teki raporunda babasında bunama ve demans hastalığının tespit edildiğini öne süren Sedat Doğan’ın talebini kabul eden mahkeme, İzzettin Doğan’a oğlunu vasi olarak atadı.

‘AKIL SAĞLIĞIM YERİNDE’ DEDİ, ŞİKÂYETÇİ OLDU

Akıl sağlığının yerinde olduğunu belirten İzzettin Doğan, haberi olmadan hastaneden rapor aldırdığı iddiasıyla oğlu Sedat Doğan ile raporu veren 7 hekim hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan İzzettin Doğan, “Oğlum, demans hastası olduğumu söylemiş. Yanlış yaptı. Öyle bir şey söz konusu değil. Ben onunla hastaneye gitmedim. Öyle bir rapor yok. Oğlumun bu eyleminden sonra tekrar hastaneye başvurup akıl sağlımın yerinde olduğuna ilişkin rapor aldırdım. Konuyla ilgili de hukuki yollara başvurdum” demişti.