İstanbul'daki Huzurevinde Şiddet Skandalı: Bakanlık Soruşturma Başlattı

İstanbul'da özel bir huzurevinde yaşlılara şiddet uyguladığı iddia edilen personelle ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklama yaptı. Şiddet iddialarının ardından kuruluşta çalışan ilgili personelin iş akdi feshedildi ve adli soruşturma süreci başlatıldı.

İstanbul'daki Huzurevinde Şiddet Skandalı: Bakanlık Soruşturma Başlattı


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, huzurevinde meydana gelen talihsiz olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, olayın yaşandığı özel huzurevinde çalışan şüpheli personelin iş akdine son verildiğini bildirdi. Bakanlığın açıklamasında ifadelere yer verildi: "İstanbul'da özel bir huzurevinde yaşlılara yönelik şiddet uyguladığına dair haberler üzerine ilgili birimlerimiz harekete geçmiştir. Personelin iş akdi sona erdirilmiş, mağdur huzurevi sakinleri sağlık kontrollerinden geçirilmiştir." Olayın Takipçisiyiz: Bakanlıktan Sıkı Takip Sözü
Açıklamada, olaya ilişkisel olarak başlatılan adli sürecin yakından takip edileceğine dair vurgu yapılarak, yaşlılara şiddet uyguladığı iddia edilen personele gerekli işlemlerin uygulanacağı belirtildi. Bakanlık, yaşanan tatsız olayın ardından yaşlı bireylerin haklarının korunması ve güvenliğinin sağlanması için elinden geleni yapacağının altını çizdi.